Kosovë

Aktorja që ishte zëri i kukullës te “Squid Game”: Prindërit nuk më lejuan ta shikojë serialin

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Aktorja e “Squid Game”, 10-vjeçarja e cila ishte zëri i kukullës “Red Light, Green Light” thotë se prindërit e saj nuk e lejuan ta shohë serialin hit të Netflixit, për shkak se ajo është shumë e re për skenat e dhunshme të tij.

Ajo ka treguar se ka arritur të dëgjojë zërin e saj në një skenë pikërisht përpara se të fillonte dhuna, por nëna e saj e ka fikur menjëherë televizorin, shkruan Daily Mail.

Skena në fjalë paraqet një kukull gjigante që mbikëqyr një lojë vdekjeprurëse për fëmijë, paraqet numrin më të lartë të trupit të shfaqjes, ndërsa garuesit humbës vriten pa mëshirë.

Aktorja e ka realizuar intervistën pasi ishte kritikuar se ishte veshur si i njëjti personazh ndërsa organizonte një festë të frymëzuar për miqtë e saj VIP javën e kaluar.

Në mbrëmjen e autorit të librit të gatimit, të ftuarit visheshin si personazhet dhe luanin lojëra fëmijësh me aksione të larta, si në serinë distopike nga Koreja e Jugut, ku lojtarët me borxhe marrin pjesë në një konkurs për jetë a vdekje për para.

Lexo lajme tjera

No Content Available

Aktuale