Kosovë

Pamje nga vërshimet në Podujevë

Për shkak të reshjeve të shiut, sot ka pasur vërshime në disa fshatra të Kosovës Të reshurat e shiut kanë shkaktuar vërshime në fshatin Polluzhë

Galatasaray hyn në garë për Muriqin

Klubi turk do ta rivalizojë Fenerbahçen për transferimin e sulmuesit kosovar, i cili do të largohet gjithsesi nga Lazio në afatin kalimtar të janarit Vedat

Chiesa drejt largimit nga Juventusi

Federico Chiesa mund të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni. Sulmuesi italian nuk po përdoret sa duhet nga trajneri Massimiliano Allegri dhe nuk