Kosovë

Do të humbisni shumë, , po që se nuk i dini këto pesë informata për Adelen

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sa kohë kemi pritur për albumin e ri të Adele?

Shumë dhe, siç e imagjinonim, ishte një goditje në zemër, një tjetër kolonë zanore e përsosur e ndarjeve në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen.

Megjithatë, është edhe një moment magjik për këngëtaren pasi pas divorcit nga ish-bashkëshorti, pushimit nga puna, ajo është sërish në qendër të vëmendjes, e kënaqur dhe e lumtur. Në këtë stuhi ngjarjesh, mund të kemi humbur diçka, ndaj ja 5 lajmet për Adelën që nuk mund të mos i dimë.

SPOTIFY KA FSHEHUR BUTONIN SHUFFLE PAS KËRKESËS SË SAJ

Kur Adele kërkon diçka, Spotify përgjigjet. Madje, këngëtarja kishte kërkuar që këngët e 30, albumi i saj i ri, të dëgjoheshin si dhe sipas renditjes së listës së këngëve. Duke qenë një album konceptual, secila këngë është pasojë e tjetrës. Epo, gjigandi i muzikës streaming ka vendosur të fshehë butonin e riorganizimit në mënyrë që ta luajë atë në rendin e dëshiruar. Dhe kjo nuk vlen vetëm për albumin e saj, por është zbatuar si diçka e paracaktuar për të gjithë abonentët Premium. E pabesueshme, apo jo?

PATI NJE LIDHJE MENJERE PAS DIVORCIT

Duke dëgjuar këngën “Pi verë” vë re një referencë të vogël për një person që duket se nuk është babai i djalit të saj, Anxhelos, të cilit i kushtohet i gjithë albumi. Në një intervistë të fundit këngëtarja tha se kishte një lidhje menjëherë pas divorcit, por ajo përfundoi keq. “Doja të kthehesha në normalitet menjëherë dhe kisha iluzionin se isha gati të isha me një burrë tjetër. Më pas, kur më kërkoi më shumë, kuptova që nuk e përballoja dot këtë situatë dhe u largova!”.

U GRIND ME EKIPIN E SAJ, SEPSE I KERKOI TE BENTE MUZIKË TË PERSHTATSHME PER TË RINJTË

Përpunimi i albumit të ri nuk ishte shumë i lehtë. Një nga momentet më të këqija, sipas vetë Adele, ishte një debat mjaft i ashpër me ekipin e saj, i cili pasi dëgjoi këngët e para të 30, i kërkoi asaj të shkruante diçka më të përshtatshme për adoleshentët, diçka e përsosur si sfond për TikTok. Këngëtarja mbeti e pandjeshme; ajo tha se muzika e saj nuk e tërheq atë lloj publiku, nuk shkruan për ta, por për ata të moshës 30 vjeç e lart, dhe se këngët e saj gërmojnë shumë thellë për të qenë të përshtatshme për 14-vjeçarët. Më pas, duhet thënë se ajo kishte absolutisht të drejtë duke pasur parasysh suksesin mbarëbotëror të albumit.

U INTERVISTUA NGA OPRAH

Adele u intervistua nga talk show i Oprah Winfreyt. Një bisedë e gjatë që gërmoi në të kaluarën e këngëtares, që nga marrëdhënia me të atin e deri te fillimet me muzikën. Duke iu përgjigjur pyetjeve, ajo tha gjithashtu se ka vuajtur nga krizat e ankthit, pas divorcit dhe se ka mundur t’i luftojë ato edhe falë ushtrimeve fizike. Unë kam qenë e fiksuar me idenë e një familje të bashkuar gjatë gjithë jetës sime – tha ajo.  Kur përfundoi me ish-bashkëshortin tim, e përjetova si një dështim të madh që nuk e dija nëse do ta përballoja”.

JO TURE PËR ALBUMIN E TJETËR

Për ata që kanë ëndërruar ta dëgjojnë live me albumin e ri, ka një lajm të keq: Adele nuk ka ndërmend, të paktën për momentin, të shkojë në një turne botëror. “E mendova, por më pas e përjashtova plotësisht sepse nuk më pëlqen të bëj turne të gjata botërore, vetë ideja më tmerron. Preferoj disa koncerte më intime”. Pikërisht për këtë arsye ka shpallur vetëm dy data, për 1 dhe 2 korrik, në Londër në Hyde Park. Shpresojmë të ndryshjë mendje!

Lexo lajme tjera

No Content Available

Aktuale