Kosovë

Mbappe: “Është shumë e lehtë të luash me Messin, është më i miri në botë”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kylian Mbappe ka vetëm fjalë të mira për Lionel Messin.

Që të dy shkëlqyen mbrëmë në Champions League duke shënuar nga dy gola në fitoren e PSG-së ndaj Brugge.

Mbappe thotë se po e shijon lojën me Leon.

“Është shumë e lehtë të luash me Leo Messin. Ai është më i miri në botë. Ai e fitoi Topin e Artë vetëm pak ditë më parë. Shënoi dy gola tani dhe është i lumtur, shpresoj të na ndihmoj në të ardhmen”, deklaroi Kylian pas ndeshjes.

Kujtojmë se Mbappe theu rekordin e Messit si lojtari më i ri që kap shifrën e 30 golave në Champions League.

Lexo lajme tjera

No Content Available

Aktuale